Miejska Biblioteka Publiczna im. Łukasza Górnickiego - Galeria Książki

ul. Nojego 2B
E-mail: mbp@mbp-oswiecim.pl
URL: http://mbp-oswiecim.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu jest Samorządową Instytucją Kultury posiadającą osobowość prawną. Od lipca 2011 roku mieści się w nowej siedzibie o powierzchni ponad 5200 m2. Nowa Biblioteka jest funkcjonalną i inteligentną placówką oraz trwałą platformą międzykulturowych i międzypokoleniowych działań realizujących potrzeby intelektualne, emocjonalne i integracyjne. Innowacyjna bryła budynku „Galerii Książki”, stanowi przestrzeń spotkań wszystkich użytkowników. jest nie tylko Biblioteką, ale miejscem spotkań ludzi, biblioteka rodzinną, spełniająca standardy Bibliotek XXI wieku.
Odpowiada na zidentyfikowane potrzeby wszystkich grup odbiorców. Odpowiednie pomieszczenia zapewnią prawidłowe gromadzenie, udostępnianie i ekspozycję zbiorów, dają możliwość organizowania różnego rodzaju przedsięwzięć (lokalnych, krajowych, międzynarodowych). Ponadto nowy budynek MBP stanowi centrotwórczą, komfortową i reprezentacyjną jednostkę kultury Miasta Oświęcim pozytywnie wpływając na wizerunek obszaru Miasta, jak i Małopolski Zachodniej, znanej jako znaczący region oświatowo – kulturowy.
Celem działalności Biblioteki jest zaspokajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa, wspomaganie systemu edukacji i wychowania oraz upowszechnianie wiedzy i informacji na temat kultury i nauki.
Do zakresu działania Biblioteki należy służenie rozwojowi nauki, oświaty i kultury, tworzenia warunków do wzbogacania wiedzy i kształtowania zainteresowań, zapewnienie równego i nieograniczonego dostępu do wiedzy i informacji.

• Dla dzieci

pn-pt 12-20, sb 8-15, nd nieczynne Mniej