Centrum Informacji Turystycznej

Leszczyńskiej Stanisławy 12
1.8 km od centrum

Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu (CIT) powstało w 2002 roku. Od początku swojego istnienia funkcjonuje w ramach działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Oświęcimiu. W listopadzie 2011 roku biuro zostało oficjalnie objęte unijnym projektem „Małopolski System Informacji Turystycznej”, stając się tym samym najwyżej skategoryzowaną, czterogwiazdkową jednostką IT. Liderem projektu, realizowanego przez 40 jednostek informacji turystycznej z terenu województwa jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a jednym z partnerów Urząd Miasta Oświęcim.
„Misją” Centrum Informacji Turystycznej, działającego zgodnie z wytycznymi marki MSIT, jest kompleksowa obsługa turysty w zakresie udzielanych informacji na temat oferty turystycznej regionu Małopolski. Biuro wyposażone jest w szereg bezpłatnych, wielojęzycznych publikacji dotyczących atrakcji turystycznych województwa małopolskiego oraz w stanowiska komputerowe umożliwiające klientom bezpłatny dostęp do internetu. Aranżacja biura, jego wyposażenie oraz specjalistyczne materiały informacyjno-promocyjne, pozwalają również osobom niepełnosprawnym na zapoznanie się z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi Małopolski.
CIT w Oświęcimiu prowadzi również sprzedaż gadżetów i pamiątek z Oświęcimia (w ofercie biura znajdują się m.in. smycze, breloki, magnesy, długopisy, czy monety okolicznościowe).
Można tu kupić również przewodniki i mapy turystyczne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pobytem w Oświęcimiu i Małopolsce
do odwiedzenia naszego biura, które usytuowane jest w bliskim sąsiedztwie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

20 lipca 2018 r. został otwarty nowy punkt informacji turystycznej mieszczący się w budynku XIX wiecznego Ratusza, przy Rynku Głównym 2.

1 I - 31 III
pn-nd 8-16 1 IV - 30 IV