ul. Zamkowa

Nieruchomość o pow. 0,3585 ha w Oświęcimiu przy ul. Zamkowej

• Nr działki: 8/21
  • Powierzchnia: 0,3585 ha
  • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego: usługi komercyjne
  • Zabudowa: teren niezabudowany
  • Ograniczenia inwestycyjne: zgodnie z miejscowym planem
  • Infrastruktura techniczna:

- energia elektryczna JEST

- gaz JEST

- wodociąg JEST

- kanalizacja JEST

- telekomunikacja JEST

• Możliwość zagospodarowania: centrum szkoleniowo-konferencyjne, restauracja, hotel itp.

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość niezabudowana o pow. ok. 0,3585 ha położona w obrębie Starego Miasta w bliskim sąsiedztwie odnowionego średniowiecznego Zamku nad rzeką Sołą. Ze względu na położenie ternu w zasięgu Starego Miasta wszelkie prace inwestycyjne wymagają współpracy i uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Tereny Podzamcza odwiedzane są przez turystów kierujących się z Muzeum Auschwitz do Centrum Żydowskiego i Starego Miasta. Idealna lokalizacja dla inwestorów prowadzących centra szkoleniowe, konferencyjne oraz sieci hotelowe. Teren o zwartym, zbliżonym do kwadratu kształcie tuż przy rzece Sole. Niezbędna infrastruktura techniczna usytuowana jest w obrębie działki. Nieruchomość znajduje się wśród terenów rekreacyjnych - Bulwary nad rzeką Sołą w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Piastowskiego, Synagogi. Obszar posiada w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego symbol Ukom umożliwiający lokalizację usług komercyjnych.